2019 - KP PSP Strona

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > Interwencje > Zdarzenia

Pożar zboża na pniu Tuczępy


3 lipca 2019 r. ok. godz. 13:30 dyżurny SKKP w Międzychodzie otrzymał zgłoszenie o pożarze w okolicy miejscowości Tuczępy, z którego wynikało, że pali się zboże i pożar bardzo szybko się rozprzestrzenia. Już w trakcie dojazdu do zdarzenia wiadomo było, że na miejscu potrzebna będzie duża liczba sił i środków.  Spaleniu uległo ok. 40 ha pszenicy, na szczęście udało się uratować ok. 50 ha zboża. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej, dwa samoloty gaśnicze „Dromader”, służby leśne i policja. Postawiono również w gotowość pluton Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego z powiatu szamotulskiego. Należy dodać, iż dużym utrudnieniem było zastawianie przez osoby postronne drogi dojazdowej do pożaru oraz punktu czerpania wody, dlatego apelujemy do mieszkańców aby w podobnych sytuacjach zachowywali rozsądek.


Anomalia pogodowe 5.06.2019

5 czerwca 2019 r. przez tereny gmin Chrzypsko Wielkie oraz Sieraków przeszły silne wiatry. W wyniku anomalii pogodowych, które nawiedziły powiat międzychodzki Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Międzychodzie odnotowało 13 zdarzeń. Większość zdarzeń wiązała się z usuwaniem drzew i konarów, które utrudniały lub uniemożliwiały przejazd drogami powiatu międzychodzkiego. W jednym ze zdarzeń doszło do uszkodzenia dachu budynku mieszkalnego, a w dwóch innych do uszkodzenia linii energetycznych. Na szczęście w żadnej z interwencji nikt nie ucierpiał.

Pracowity poniedziałek


18 lutego w krótkim odstępie czasu na terenie powiatu doszło do czterech zdarzeń, w których w sumie poszkodowanych zostało sześć osób. W miejscowości Ryżyn zderzyły się dwa samochody osobowe, kierujące pojazdami zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego z Sierakowa oraz śmigłowiec LPR. W międzyczasie w Międzychodzie kierująca motorowerem najprawdopodobniej wymusiła pierwszeństwo „osobówce”, w tym przypadku pomocy medycznej kobiecie udzielił ZRM Międzychód. Następnie na drodze krajowej nr 24 w Skrzydlewie zderzyły się dwa pojazdy osobowe, tutaj pomocy poszkodowanym udzielili strażacy oraz ZRM Międzychód. Policja wyznaczyła objazd przez Międzychód. W Grobii potrącono pieszego, któremu pomocy udzieli ratownicy z ZRM Sieraków. W sumie w działaniach udział brały zastępy z KP PSP Międzychód, OSP Międzychód, OSP Kamionna, OSP Sieraków, OSP Kurnatowice, OSP Chrzypsko Wielkie, OSP Kaczlin


W Międzychodzie płoną altanki


W ciągu niespełna miesiąca strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie odnotowali aż sześć pożarów altanek na terenach pomiędzy ul. Wały Jana Kazimierza, a ul. Muchocińską i Dworcową. Na szczęści podczas tych zdarzeń nikt nie ucierpiał. Prawdopodobnie przyczyną wszystkich pożarów było podpalenie. Funkcjonariusze policji prowadzą w tych sprawach czynności pod kątem uszkodzenia mienia i biorą pod uwagę różne warianty. Dlatego też zwracamy się z prośbą o przekazywanie międzychodzkiej policji wszelkich informacji mogących przyczynić się do wyjaśnienia tych pożarów. Informacje przekazywać można osobiście w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie lub telefonicznie pod numerem 957488211.

Zderzenie samochodów ciężarowych


26 stycznia 2019 r. ok godz. 9:17 na drodze krajowej nr 24 w okolicach miejscowości Orzeszkowo doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zderzenia jeden z pojazdów uderzył w drzewo i został w nim uwięziony kierowca. Drugi pojazd całkowicie zablokował drogę. Okoliczności zdarzenia badają funkcjonariusze z KP Policji w Międzychodzie. Ze względu na trwającą zimę apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach w szczególności, gdy nawierzchnia drogi jest ślizga.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego