2020 - KP PSP Strona

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > Interwencje > Zdarzenia

Groźny wypadek w Grobii


W niedzielne popołudnie 7 czerwca, kilka minut po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Grobia. Uczestniczyływ nim udział trzy samochody osobowe. Samochodami podróżowało dziewięć osób, wszyscy za wyjątkiem jednego mężczyzny opuścili pojazdy przed przybyciem straży pożarnej. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym i uwolnieniu zakleszczonego mężczyzny przy użyciu sprzętu hydraulicznego. W zdarzeniu udział brały zastępy JRG Międzychód, OSP Sieraków, OSP Kwilcz i OSP Kurnatowice oraz grupa operacyjne KP PSP w Międzychodzie. Na miejsce przybyły również inne służby w tym dwa śmigłowce LPR, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja. W wyniku zdarzenia pięć osób przetransportowanych zostało do szpitali.

Międzychód - Zderzenie dwóch osobówek i ciężarówki w Wielowsi


21 kwietnia o godz. 8:25 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Międzychodzie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu trzech samochodów – 2 osobowych i ciężarówki. Zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 160 w miejscowości Wielowieś.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym kierowcom, których następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.
W działaniach udział brały trzy zastępy z KP PSP Międzychód i po jednym z OSP Kamionna i OSP Międzychód oraz ZRM i policja.

Międzychód - Tragiczny wypadek w Kłosowicach


19 kwietnia 2020 r. ok. godz. 22:20 na drodze wojewódzkiej nr 182 w miejscowości Kłosowice doszło do dachowania samochodu osobowego, którym podróżowały trzy osoby. Jeden z poszkodowanych wypadł z pojazdu, natomiast pozostałe osoby zostały w aucie. Wskutek zdarzenia zapaliła się komora silnika. Na szczęście na miejscu błyskawicznie znaleźli się strażacy z JRG Międzychód, którzy jadąc do pożaru traw praktycznie „najechali” na ten wypadek.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru komory silnika, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, znajdującemu się na zewnątrz pojazdu oraz wykonaniu dostępu do osób znajdujących się w pojeździe. Dwóch poszkodowanych zostało przekazanych zespołom ratownictwa medycznego, niestety u jednej osoby lekarz stwierdził zgon.
W działaniach udział wzięły trzy zastępy z KP PSP Międzychód, dwa zastępy z OSP Sieraków, ZRM oraz Policja.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego