Dodatkowe umowy - KP PSP Strona

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > Wydarzenia > Wydarzenia > 2019

Przekazanie dodatkowych umów 5000+ dla jednostek OSP


22 października 2019 roku w siedzibie Centrum Kultury w Kwilczu odbyło się uroczyste przekazanie umów na dodatkową pulę środków, tzw. 5000+ na dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
Decyzją Komendy Powiatowej PSP w Międzychodzie dodatkowe środki otrzymały jednostki OSP, które w 2019 roku zorganizowały obozy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a mianowicie OSP Kwilcz, OSP Lubosz, OSP Międzychód i OSP Sieraków. Przyznane środki finansowe zostaną przeznaczone na rozwój Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które latem organizowały obozy dla dzieci i młodzieży. Łącznie na czterech obozach MDP szkoliło się i wypoczywało 87 dzieci.
Wielkopolski komendant wojewódzki bryg. Andrzej Bartkowiak wraz z Panią poseł na Sejm RP Martą Kubiak i Panem Michałem Zielińskim Dyrektorem Wielkopolskiego Oddziału ARiMR wręczyli umowy dla opiekunów wyróżniających się MDP.
W dowód wdzięczności członkowie MDP Kwilcz uhonorowali bryg. Andrzeja Bartkowiaka, Martę Kubiak, Michała Zielińskiego oraz mł. bryg. Mariusza Trajnowskiego –okolicznościowym medalem oraz podziękowaniami za wsparcie ich działalności.
Ponadto w uroczystości uczestniczyli;
- Pan Rafał Litke – starosta międzychodzki
- Pan Stanisław Mannek – wójt gminy Kwilcz

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego