Obozy MDP - KP PSP Strona

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > Wydarzenia > Szkolenia > 2019


Obozy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
w Powiecie MiędzychódW okresie wakacyjny jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych  Powiatu Międzychód a mianowicie OSP Międzychód, OSP Kwilcz, OSP Lubosz, OSP Sieraków zorganizowały obozy szkoleniowe dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Podczas trwania obozu uczestnicy zgłębiali tajniki ochrony przeciwpożarowej, w głównej mierze gaszenia pożarów, udzielania pierwszej pomocy medycznej, prowadzenia działań propagandowych zapobiegającym pożarom, zasad zachowania się podczas zdarzeń, regulaminów obowiązujących w ochotniczych strażach pożarnych. Zdobytą wiedzę teoretyczną młodzi strażacy utrwalali podczas zajęć praktycznych.
Ogólnie w obozach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych brało udział 87 członków MDP;
- OSP Międzychód – 25
- OSP Kwilcz – 32
- OSP Lubosz  - 21
- OSP Sieraków - 9
Dzieci i młodzież w większości przebywały w miejscowościach na terenie powiatu międzychodzkiego gdzie zorganizowano im pobyt ; OSP Międzychód stacjonował w Łężeczkach – gmina Chrzypsko Wielkie, OSP Kwilcz w Miejscowości Mierzyn – gmina Międzychód , OSP Lubosz w Miejscowości Łowyń – gmina Międzychód. Natomiast uczestnicy obozu MDP zorganizowanego prze OSP Sieraków przebywali w miejscowości Brenna – powiat Leszno.
Ponadto podczas obozu oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych dotyczących zapoznawania się z tajnikami ochrony przeciwpożarowej nie zabrakło czasu na odpoczynek relaks i zwiedzanie  ciekawych miejsc. Dzieci i młodzież odwiedzały Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej ponadto uczestniczyły  w wycieczkach w przypadku OSP Międzychód były to odwiedziny 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach.
Obozy MDP zorganizowane na terenie powiatu międzychodzkiego wizytowane były przez Komendanta Powiatowego PSP w Międzychodzie mł.bryg. Mariusza Trajnowskiego oraz Burmistrzów i Wójtów z gmin uczestniczących w obozach.
Na słowa uznania zasługują organizatorzy tych obozów i kadra wychowawcza która w głównej mierze wywodziła się z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych poświęcając swój wolny czas na opiekę nad najmłodszymi strażakami.
Obozy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych współfinansowane były prze Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego